Mine ATAMAN hakkında

Gazi İİBF  İngilizce Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkiler mezunu, reklamcılık yapmış bir marka uzmanı.  Akdeniz Üniversitesi Klasik Arkeoloji ön lisans mezunu  amatör arkeolog.  Profesyonel yelkenci.  Uzmanlık alanları perakende, insan kaynakları, unlu mamüller, yiyecek içecek…mine-ataman

Atlantis İletişim Tasarımı reklam ajansında başlayan marka danışmanlığı, Kent Optik Marka Müdürlüğü, Adore Mobilya Pazarlama Müdürlüğü, Optimum Outlet Pazarlama Müdürlüğü, Bonelli Genel Müdür yardımcılığı ile devam etti. Hayatıma giren minik bir bebek tüm alışkanlıklarımla beraber çalışma şeklimi  ve kariyeri mi de farklı bir noktaya taşıdı. Şimdi artık aşkla yaptığım ekmeğimin peşinden koşuyorum

İnsan kaynakları, pazarlama, marka yönetimi, reklamcılık gibi konularda eğitim sertifikaları  ile Z kuşağının çalışma hayatındaki özellikleri,  unlu mamullerde merchindising, şube destek programı, ekmek atölyesi   adı altında tamamen kendi hazırladığım programlar ile danışmanlık hizmetlerimi yürütmekteyim.  ‘10 bin yıllık Anadolu Uygarlıkları’ adlı ekmek sergisi ve sunumdan oluşan çalışmam  hali hazırda  farklı organizasyonlarda yer almaktadır.

Ulusal ve bölgesel süreli yayınlarda seyahat, gastronomi alanlarında  yazılarım yayınlanmıştır. Mutfak Magazin dergisinde ekmek, ekmek ve ekmek kültürü hakkında yazılar yazmaktayım.  Toprak Mahsulleri Ofisi, Tarım Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile  ekmek kültürü,  ekmek israfı  gibi konularında çalışmalarım devam etmektedir.

Yakın tarihte; 10 bin yıldır sofraların baştacıyım isimli  kitabım yayımlanacaktır.

Ekmek idealisti bir marka danışmanı. Süpermarket içi ve bağımsız unlu mamuller işletmeleri konusunda danışmanlık veren bir marka danışmanı.

Okul öncesinde okuyan  çocuklara eğlenceli  bir etkinlikle  sağlıklı beslenmede ekmeğin önemi konulu bir projeyi 4 yıl yürüttüm. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Mine ATAMAN  unlu mamullerde marka danışmanlığı işinin  altyapısını oluşturmuş ve öncü olmaktadır. Ürün gamı oluşturulması, konsept tasarımı, üretim altyapısının oluşturulması, ekip oluşturma, lojistik planlama, satış noktası mimari ve altyapı oluşturulması ve pazarlama çalışmalarının yürütülmesi  konularında standartlar oluşturmuştur.

Ekmekle ilgili içerik üreten  bir marka olan Mine ATAMAN Bread markasını kuran Mine ATAMAN  gerçek bir ekmek zanaatkarı. Ekşi Mayalı ekmek alanında kendi markasını oluşturan Mine Ataman, halen birçok markaya danışmanlık vermekte ve alanında çeşitli okul/üniversitelerde derslere katılmaktadır.  Türkiye’nin ilk ekmek festivalini yapan Mine ATAMAN Toprak Mahsulleri Ofisi ile birlikte Ekmek İsrafı kampanyasında çalışmalar yapmış olup, konu hakkında Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’a sektör temsilcisi olarak bilgi vermiştir.

Mine ATAMANBREAD,  unlu mamuller konusunda danışmanlık veren, inovatif  projeler geliştiren, geleceğin konsept ve ürünleri hakkında tasarımlar yaratan  ve ekmekler ilgili yaratıcı içerikler geliştiren  fütürist bir markadır. Pek çok ulusal ve yerel markaya danışmanlık veren marka aynı zamanda unlu mamuller marka danışmanlığı konusunda lider markadır. Sektöre getirdiği yenilikçi ve farklı  yaklaşımıyla pek çok markanın tercihidir.

“10 BİN YILDIR SOFRALARIN BAŞTACIYIM”,  mitolojik ekmek hikayeleri, ekmek workshop, ekmek üstü lezzetler gibi bir çok içeriği yaratmış ve uygulamaktayım. Yakın zamanda uluslararası bir ekmek sempozyumunun hazırlıklarını sürdürmekteyim.

Özetle iktisatçı, arkeolog ve postmodern bir  fırıncı  Mine ATAMAN.